Medical Group Dens

Zobu higiēna

Zobu higiēna

Kas ir zobu higiēna?

Zobu higiēna ir profilaktiska zobārstniecības procedūra, kuras laikā tiek notīrīts baktēriju pilnais aplikums un zobakmens visā mutes dobumā.

Tā ir nepieciešama, lai ilgtermiņā saglabātu veselus, baltus zobus, svaigu elpu, veselas smaganas un novērstu iekaisumu, smaganu asiņošanu un zobu jutīgumu. Zobu higiēna ir viens no visefektīvākajiem veidiem, lai pasargātu zobus no bojāšanās un veicinātu minerālvielu dabisko atjaunošanās procesu.

Zobu higiēnas laikā mūsu higiēnistiem ir svarīgi iemācīt pacientiem tīrīt zobus efektīvi, tādēļ aicinām piedalīties “SOLO PROFYLAXE” programmā.

Pareiza zobu higiēna ļaus samazināt zobu un smaganu saslimšanas – kariesu, smaganu iekaisumu, kas, neārstējot, var kļūt par zobu balstaudu iekaisumu.

Kas ir gingivīts?

Gingivīta galvenā pazīme ir smaganu asiņošana, īpaši pēc zobu tīrīšanas, savukārt periodentīta gadījumā cilvēks var izjust ne tikai smaganas asiņošanu, bet arī zaudēt kaulu, kā rezultātā zaudēt dabīgos zobus.

Gingivīta galvenais iemesls ir nepietiekami iztīrītas zobu starpas, kurās atrodas aptuveni 95% baktērijas. Starp zobiem piesmaganu rajonā zobu virsma ir ieliekta, tāpēc starp zobiem esošās baktērijas vislabāk iztīrīt ar starpzobu birstītēm (interdentālām birstītēm) – SOLO-STIX.

Zobakmens veidojas katram cilvēkam, taču labas higiēnas apstākļos, tas veidojas niecīgā daudzumā un ir viegli noņemams. Laba mutes dobuma higiēna un regulāri profesionāla zobu higiēnista apmeklējumi palīdzēs izvairīties no zobakmens izraisītām sekām, saglabājot zobus skaistus un veselus.

Zobakmens rada nepatīkamu smaku no mutes dobuma, smaganu asiņošanu, apsārtumu un pietūkumu, kā arī labvēlīgu vidi baktērijām, kas var veicināt kariesa attīstību zobos un kaula zudumu ap zobu. Zobakmens rada smaganas iekaisumu jeb gingivītu, kas var novest līdz periodentītam jeb zobu balstaudu iekaisumu.

Periodontīts

Agrīnā periodontīta stadijā vizuāli konstatē tikai smaganu iekaisumu, taču rūpīgas izmeklēšanas rezultātā tiek atklāts arī kaula zudums. Zobi sāk kustēties, parādās spraugas un smaganu recesijas, tiek atsegtas zobu saknes.

Kādus pakalpojumus veic zobu higiēnists?
  • virssmaganu un zemsmaganu zobakmens noņemšana;
  • mīkstā aplikuma noņemšana, kas veidojas no ēdiena atliekām, mikrobu galaproduktiem, siekalām un var pārveidoties zobakmenī;
  • zobu pulēšana;
  • zobu virsmas pārklāšana ar profilaktiskiem, fluoru saturošiem līdzekļiem;
  • smaganu apstrāde ar medicīniskiem līdzekļiem pēc vajadzības;
  • jūtīgu zobu kakliņu pārklāšana ar speciāliem līdzekļiem jūtīguma samazināšanai;
  • konsultācijas pareiza mutes dobuma kopšanai, vēršot uzmanību uz “SOLO PROPHYLAXE”.

Zobu higiēnistu ieteicams apmeklēt 2 reizes gadā. Apmeklējuma biežums pacientiem var atšķirties, to zobu higiēnists nosaka individuāli, ņemot vērā pacienta mutes dobuma higiēnas stāvokli un paradumus. Zobu higiēnists apmeklējuma laikā pastāsta, kā kopt mutes dobumu, kādi kopšanas līdzekļi ir piemērotākie. Pareiza un rūpīga mutes dobuma higiēna ir galvenais nosacījums veselam un skaistam smaidam.

Mūsu klīnikā zobu higiēnu veic zobu higiēnistes:
Irina Donskaja
Irina Donskaja
Sertificēta zobu higiēniste
Ilze Jankovska
Ilze Jankovska
Sertificēta zobu higiēniste
Ineta Novikova
Ineta Novikova
Sertificēta zobu higiēniste