Medical Group Dens

Solo profilakse

Zobārstniecības klīnika Dens

Nepareiza un nepietiekami rūpīga zobu tīrīšana negatīvi ietekmē zobu un smaganu veselību. Lai zobi būtu skaisti un veseli, jārūpējas par mutes dobuma higiēnu un regulāri jāapmeklē zobu higiēnists.

Mums ir svarīgi iemācīt pacientam tīrīt zobus efektīvi, tādēļ savus pacientus aicinām piedalīties “SOLO Profilakse” programmā, ko izstrādājis vācu zobārsts Ralph Petersen. Tā ir programma, kas piedāvā alternatīvu parastajām zobu birstēm, īpaši akcentējot starpzobu tīrīšanas nepieciešamību.

Kas ir "SOLO PROFILAKSE"?

Vai varat notīrīt apavus, saliekot tos rindā vienu pie otra?

Saliekot apavus vienā rindā tos var notīrīt tikai daļēji, sānu daļa paliek nenotīrīta. Tad kāpēc tā tīrīt savus zobus? Zobu virsma piesmaganu rajonā, kā arī starp zobiem ir ieliekta, tāpēc tīrot ar parasto zobu birsti, tiek notīrīta tikai daļa zoba virspuses. Zobu nevar, kā kurpi, paņemt rokās un notīrīt no visām pusēm.

Caurumi zobā (kariess) visbiežāk veidojas starp zobiem un uz zobu rievotajām virsmām (fisūrām), kuras ir grūtāk notīrīt un veidojas aplikums. “SOLO SWING” – vienkūlīša zobu birstei ir forma, ar kuru var efektīvi notīrīt aplikumu no katra zoba.

Aptuveni 95% baktēriju atrodas starp zobiem. Ja zobu starpas netiek tīrītas, rodas caurumi zobos, smaganu iekaisumi, kas no gingivīta var pāriet nopietnākā smaganu saslimšanā – periodontītā. Starpzobu tīrīšanai var izmantot zobu diegu, taču zoba anatomijas dēļ, tīrīšana ar zobu diegu nav pietiekama. Starp zobiem piesmaganu rajonā zobu virsma ir ieliekta, tāpēc starp zobiem esošās baktērijas vislabāk iztīrīt ar starpzobu birstītēm (interdentālām birstītēm) – SOLO-STIX. Spraugas starp zobiem var būt dažādas, tāpēc starpzobu birstīšu izmēru nosaka un piemeklē zobu higiēnists.

SOLO-STIX starpzobu birstītes ir gatavotas no speciālas ķirurģiskās stieples (stieple, kas satur birstītes sariņus), kas ir pietiekami stingras, bet tievas, lai tās varētu labi salocīt un izvairīties no zobu un smaganas ievainošanas.

Stieplei ir speciāls pārklājums, kas ir piemērots zobu spraugu tīrīšanai implantu rajonā. Birstīšu sariņi ir īpaši plāni, bet daudzslāņainiem, lai tīrīšana būtu maiga, bet efektīva.

Solo stix starpzobu birstīte
Solo stix starpzobu birstīte

Solo Stix starpzobu birstīte

Zobu higiēnistu ieteicams apmeklēt 2 reizes gadā. Apmeklējuma biežums pacientiem var atšķirties, to zobu higiēnists nosaka individuāli, ņemot vērā pacienta mutes dobuma higiēnas stāvokli un paradumus. Zobu higiēnists apmeklējuma laikā pastāsta, kā kopt mutes dobumu, kādi kopšanas līdzekļi ir piemērotākie. Pareiza un rūpīga mutes dobuma higiēna ir galvenais nosacījums veselam un skaistam smaidam.

Mūsu klīnikā zobu higiēnu veic zobu higiēnistes:
Irina Donskaja
Irina Donskaja
Sertificēta zobu higiēniste
Ilze Jankovska
Ilze Jankovska
Sertificēta zobu higiēniste
Ineta Novikova
Ineta Novikova
Sertificēta zobu higiēniste