Medical Group Dens

Zobu balināšana

Zobu balināšana
Ikviens vēlas skaistu un mirdzoši baltu smaidu. Zobu krāsu ietekmē dažādi faktori: iedzimtība, vecums, uzturā lietotie produkti un dzērieni (piemēram, kafija, tēja, sarkanvīns, krāsainas augļu un dārzeņu sulas, sarkanvīns u.c.), smēķēšana un tabakas košļāšana (smēķējot visdziļāk zobos nogulsnējas tabakas dūmos esošais gāzveida pigments, kas padara zobus dzeltenus). Zobu krāsu ieteikmē arī dažādu medikamentu lietošana, slikta un nepietiekama mutes dobuma higiēna.

Profesionāla zobu balināšana klīnikā

Zobu balināšanu var veikt tikai veseliem zobiem, tāpēc iesakām pārbaudīt zobu veselību pie sava zobārsta. Jāņem vērā, ja priekšzobos ir “baltās” (gaismā cietējošā kompozīta plombes), balinot zobus plombes nemainīs toni un tās atšķirsies no pārējās zoba krāsas (pēc balināšanas būs nepieciešams mainīt).

Balināšanas ietekmē savu krāsu nemaina arī mutē esošie zobu kroņi un venīri. Pirms profesionālas zobu balināšanas klīnikā, jāpiesakās konsultācijai pie speciālista. Konsultācijas laikā detalizēti tiek sniegta informācija, kas jādara pirms un pēc zobu balināšanas procedūras.

Mūsu klīnikā zobu balināšanu veic zobu higiēniste Ineta Novikova.

Aptuveni nedēļu pirms balināšanas procedūras jāapmeklē zobu higiēnists mūsu klīnikā. Zobu higiēnists notīra zobakmeni, mīksto aplikumu no zobiem.

Zobu balināšanu veicam pēc Amerikā izstrādātas metodikas – zobu balināšana ar ūdeņraža peroksīdu. Procedūras laikā lūpas un smaganas tiek aizklātas ar speciālu materiālu, lai tās mazāk pakļautu smaganas, gļotādu balinošā gēla iedarbībai. Balināšanas laikā uz zobiem vairākas reizes tiek rūpīgi uzklāts balinošais gēls. Procedūras rezultātā var iegūt līdz 8 toņiem baltākus zobus.

Balināšanas laikā iespējams zobu jutīgums. Ja zobi ir ļoti jutīgi, tad zobu higiēnists nozīmē otro balināšanas seansu pēc 3-5 dienām. Pēc zobu balināšanas jāievēro strikti noteikumi par uzturu, smēķēšanu, zobu kopšanu. Detalizētāku informāciju sniedz speciālists.

Zobu balināšana mājas apstākļos

Zobus var balināt arī mājas apstākļos, zobu balināšanas līdzekli iepildot kapēs. Ir iespējams balināt ar gatavām zobu balināšanas kapēm vai individuāli izgatavotām kapēm. Zobu balināšanas kapes var iegādāties mūsu klīnikā.

Lai izgatavotu individuālās zobu kapes, jāpierakstās pie sava zobārsta (0,5h vizīte). Vizītes laikā tiek noņemti nospiedumi un zobu tehnikas laboratorijā izgatavotas zobu kapes. Kopā ar zobārstu tiek izvēlēts piemērotākais balināšanas līdzeklis un tā lietošana. Individuāli izgatavotās zobu kapes var lietot vairākkārt. Ar kapēm var iegūt vidēji par 2-3 toņiem gaišākus zobus.

Lai uzturētu zobus baltus pēc zobu balināšanas, ikdienā jārūpējas par mutes higiēnu – jātīra zobi vismaz divas reizes dienā, starpzobu tīrīšanai izmantot mazās starpzobu birstītes un jāapmeklē zobu higiēnists (higiēnista apmeklējumu biežumu nosaka jūsu zobu higiēnists).