Medical Group Dens

Mutes dobuma ķirurģija

Zobārstniecības klīnika
Mutes dobuma ķirurģija ietver dažādu sarežģītības pakāpju zobu ekstrakcijas (izraušanas), zoba sakņu galu rezekciju, zobu implantoloģiju un citas manipulācijas. Mūsu klīnikā strādā sertificēts mutes, sejas un žokļu ķirurgs.

Zoba ekstrakcija

Mūsu klīnikā zobu ekstrakcijas (izraušanas) gadījumā tiek rūpīgi izvērtēts kaula stāvoklis un kvalitāte. Nepieciešamības gadījumā tiek ievietots mākslīgais kauls vai a-PRF membrāna. Zoba ekstrakcijas nepieciešamību detalizēti izvērtē zobārsts, saskaņojot to ar pacientu. Ekstrakciju veic lokālajā anestēzijā. Komplikāciju risku samazināšanai, kā arī, lai ātrāk atveseļotos, noteikti jāievēro ārstu ieteikumi pirms un pēc ķirurģiskām manipulācijām.

Saknes gala rezekcija

Saknes gala rezekcija ir procedūra, ko pielieto gadījumos, ja zoba endodontiskā (zoba kanālu) ārstēšana nav nodrošinājusi pilnīgu iekaisuma likvidēšanu infekcijas skartajā zobā. Nenovēršot iekaisumu laicīgi, tas var izplatīties tālāk arī žokļa kaulā un veicināt zoba zaudēšanu. Zoba saknes gala rezekcija ir pēdējais variants zoba saglābšanai. Procedūras laikā, neskarot veselo zoba kroņa daļu, ķirurģiski tiek likvidēta iekaisuma procesu izraisošā zoba saknes daļa un zoba saknes kanāls tiek pildīts ar plombējamo materiālu. Procedūra tiek veikta lokālajā anestēzijā.
Gunārs Lauskis
Gunārs Lauskis

Mutes, sejas un žokļu ķirurgs