Katram zobam ir noteikta funkcija un tās veikšanai atbilstoša forma. Priekšzobi paredzēti barības nokošanai, acu zobi – barības sasmalcināšanai, mazie dzerokļi barības sakošļāšanai, lielie dzerokļi – barības samalšanai. Lai bojātam zobam atjaunotu dabīgu izskatu un funkcionalitāti, ārstam ir jāpiemīt augstai profesionalitātei un radošai pieejai. Jebkura manipulācija, pat zobu plombēšana, ir sarežģīts process, jo tās laikā ne vien tiek salabots zobs, bet arī atjaunots tā dabīgais izskats un funkcija.
Zobārsts izstrādā individuālu ārstēšanas plānu, norādot ārstēšanas izmaksas, skaidrojot ārstēšanas gaitu, ņemot vērā nepieciešamību, pacienta vēlmes un finansiālās iespējas. Individuāli izvērtē vajadzību veikt atsevišķus izmeklējumus, diagnostiku, rentgenogrammas. Izmeklējumi ir būtiski situācijas izvērtēšanā, ārstēšanas plāna sastādīšanā, kā arī tas ir vizuālais materiāls, lai pacients izprastu situāciju, ārstēšanas nepieciešamību un nozīmīgumu
Centrikss (Centrix) – sakodiena centrālo attiecību noteikšana, apakšžoklim atrodoties funkcionāli pareizā un atslābinātā pozīcijā.
Endodontija ir zoba sakņu kanālu ārstēšana. Procedūras laikā tiek ārstēts zoba kanāls, attīrot to no iekaisušiem audiem.
Galvenais iekaisuma iemesls ir kariess, ko izraisa baktērijas. Ja kariess netiek ārstēts savlaicīgi, nonāk līdz zoba mīkstajiem audiem, izraisot iekaisumu.
Zobu endodontiska ārstēšana var būt arī nepieciešama pēc traumām, kuru rezultātā ir skarts zoba nervs. Par zoba sakņu kanālu iekaisumu var liecināt paaugstināta jutība uz aukstu vai karstu kairinātāju, sāpes, kas parādās, kļūst spēcīgas vakarā, naktī.
Zobu estētiskā atjaunošana ir kosmētisko defektu novēršana. Saudzīgākā metode zoba dabīgajam materiālam ir tā atjaunošana ar gaismā cietējošu kompozītu, kam piemīt augsta nodilumizturība, plaša toņu izvēle, lai piemeklētu pacienta zobu krāsai atbilstošāko. Zobu estētikas atjaunošanā ir pielietojamas arī citas metodes.
Piedāvājam veikt zobu balināšanu arī atsevišķiem – nedzīviem zobiem. Šīs procedūras laikā zobu audos no iekšpuses tiek ievietots speciāls balināšanas materiāls. Materiālu ievieto, izurbjot atveri zobā (no iekšpuses). Pirms procedūras uzsākšanas, jāveic rentgena uzņēmums.
Zobu estētikas uzlabošanai piedāvājam arī zobu balināšanu – profesionālu zobu balināšanu klīnikā un balināšanu mājas apstākļos.
Zobu nodilums jeb abrāzija ir zobu cieto audu zudums, kas radies mehānisku vai/un ķīmisku faktoru ietekmē. Ar zobu nodilumu saskaras ne vien cilvēki gados, bet arī jaunieši. Paaugstināts skābes līmenis, zobu griešana naktī, sasprindzinājumā sakosti zobi dienā, nepareizs zobu izvietojums – šo faktoru ietekmē sākumā cieš emalja, vēlāk dentīns. Var tikt skarts arī zoba nervs, izraisot paaugstinātu jutību, sāpes.
Zobu nodiluma dēļ pārvēršas gan sejas centrālās kompozīcijas estētika, gan funkcionalitāte, mainās zoba anatomija, rodas “sabrukums” visā sakodiena sistēmā, kaut gan zobi ir veidoti no viscietākā materiāla mūsu ķermenī. Zobi ir izturīgāki par kauliem.
Zobu nodilums rada ne tikai estētisku diskomfortu, bet tiek arī negatīvi ietekmēta visas sistēmas funkcionalitāte. Zobu augstums ir cieši saistīts ar žokļu locītavas veselību. Tiklīdz zobi sāk dilt, žokļa locītavas galviņa aizvirzās nepareizā pozīcijā, kas var nospiest nervus un asinsvadus, radot galvassāpes, muskuļu sasprindzinājumu, trokšņus ausīs, žokļu krakšķēšanu.
Lai atjaunotu zaudēto zobu anatomiju (sakodiena celšana) ir nepieciešams reģistrēt sakodienu centrālajās attiecībās, pēc tam izanalizēt to un sastādīt ārstēšanas plānu. Nepieciešamības gadījumā tiek veikta zaudēto zobu audu modelēšana. Sakodiena atjaunošanas metode un materiāli tiek izvērtēti individuāli.
Lai pasargātu zobus no nodilšanas, nepieciešams izgatavot aizsargkapes, kuras speciālists iesaka nēsāt naktī, iespējams dienā – atkarībā no ieradumiem.