Medical Group Dens

Bērnu zobārstniecība

Bērnu zobārstniecība
Lai zobi būtu veseli, skaisti un pareizi novietoti, par bērna mutes dobuma veselību jāsāk rūpēties jau pēc pirmā zobiņa izšķilšanās. Īpaša vērība ir jāpievērš pareizai zobu tīrīšanai, jo tieši savlaicīga un adekvāta mutes dobuma kopšana var pasargāt zobus no ārstēšanas nākotnē. Bērnu mutes un zobu veselība ir vecāku atbildība.

Vizīte pie zobu higiēnista

Iesakām bērnu jau pēc pirmo zobiņu izšķilšanās iepazīstināt ar zobu higiēnistu. Vizītes laikā zobu higiēnists rotaļu veidā iepazīstina bērnu ar zobārsta krēslu, dažām ierīcēm pie zobārsta krēsla. Bērns krēslā var sēdēt pats vai vecāka klēpī. Bērniem draudzīgā veidā zobu higiēnists apskata un saskaita zobiņus, notīra zobiņus, aplicē emalju stiprinošas putas. Apmeklējuma laikā pastāsta, kā kopt bērna zobus, kādu zobu birsti, pastu un citus zobu kopšanas līdzekļus izmantot ikdienā. Manipulācijas pie zobu higiēnista ir veids kā pakāpeniski pieradināt bērnu nebaidīties no zobārsta. 

Mūsu klīnikā mazo pacientu zobu higiēniste ir Ineta Novikova.

Ineta Novikova
Ineta Novikova

Sertificēta zobu higiēniste

Vizīte pie bērnu zobārsta

Mēs apzināmies, ka mazajiem pacientiem ir nepieciešama īpaša pieeja ārstēšanā, tāpēc labprāt sadarbojamies ar bērnu vecākiem un bērniem, lai zobārsta apmeklējums būtu vērtīgs un patīkams piedzīvojums. Pirmās vizītes laikā zobārsts apskata bērna mutes dobumu – smaganu stāvokli, sakodienu, pārbauda zobu stāvokli, atbild uz vecākus interesējošiem jautājumiem par zobu kopšanu, kariesa profilaksi, dažādu ieradumu novēršanu, nosūta pie cita speciālista, ja nepieciešams.

Klīnikas apmeklējuma laikā piedāvājam: iejūtīgu un īpašu attieksmi, rotaļu stūrīti bērniem, krāsainas plombes piena zobiem, mazas dāvaniņas apmeklējuma beigās. Mūsu klīnikā mazos pacientus ciemos gaidīs zobārste Līva Lapše un zobārste Ieva Vītola.

Iesakām zobu higiēnista un zobārsta apmeklējumu izvēlēties laikā, kad bērns ir labi izgulējies un nav noguris.

Līva Lapše
Līva Lapše

Zobārste